Kdy je čas na změnu práce?

Kdy je čas na změnu práce?

9. 8. 2023

„Stalo se Vám někdy, že jste měli pocit, že Vás vaše aktuální zaměstnání už tolik nenaplňuje, nedává Vám smysl jako před lety nebo chcete vyzkoušet něco nového a bojíte se toho? Podle průzkumu společnosti Performia je až 69% lidí spokojených ve své práci a převážně to jsou podnikatelé. Zbylí lidé se bojí změny a vystoupení ze své komfortní zóny a raději v ní nespokojení nebo dokonce nešťastní přetrvávají, což může vést ke zhoršení mentálního i fyzického zdraví nebo také k vyhoření. Proto raději naslouchejme své intuici a práci změňme nebo si alespoň upravme podmínky, tak abychom byli spokojenější.“

Zde je od nás 5 doporučených znamení, kdy je opravdu čas na změnu práce:
 

 • Chcete od života více
  - Nastoupili jste na danou pozici například hned po studiu a od té doby jste se posunuli dále nebo Vás začalo bavit něco jiného? Dalším důvodem může být to, že se Vaše práce stala rutinní a nikam Vás to kariérně ani osobnostně neposouvá, poté je dobré promluvit si se zaměstnavatelem o možných změnách nebo práci opustit, pokud nechcete nadále stagnovat na místě.
 • Toxické pracovní prostředí
  - Asi každý někdy na pracovišti zažil kolegu, se kterým si úplně lidsky nesedl, to je normální. Problém nastává ve chvíli, kdy se jedná o permanentní boje mezi kolegy, špatný vztah se zaměstnavatelem, neustálé pomluvy a shazování na pracovišti. V toxickém pracovním prostředí nemáte energii na to rozvíjet svou kreativitu, nápady a kariérně růst, proto je lepší pracovní místo opustit a najít si přátelštější prostředí.
 •  Nedostatečné finanční ohodnocení
  Neustále děláte přesčasy, firma velmi prosperuje, odvádíte kvalitní výkony, ale stále nedostáváte adekvátní finanční ohodnocení? Poté je lepší najít si lépe placenou práci ať můžete žít kvalitnější život.
 • Bere Vám to energii
  Přijdete domů ze zaměstnání naprosto vyčerpaní, nemáte energii ani na své koníčky nebo povinnosti? I to může být jeden ze znaků, že Vás práce dostatečně nenaplňuje a měli byste jí raději opustit, může totiž velmi snadno dojít k vyhoření a dostat se z něj chce dlouhodobou práci na sobě a svém duševním zdraví.
 • Jste na to sami  
  Zastáváte povinnosti dalších lidí? Práce Vás sice baví, ale děláte více činností nebo jste v zaměstnání více času, než byste správně měli? Nikdy byste neměli dlouhodobě cítit pocity frustrace a přepracovanosti a pokud ve Vás tyto nepříjemné pocity vyvolává Vaše práce je na čase ji změnit.

#hr #executivesearch #změnapráce #uniquepeople